Podle deníku Právo to tvrdí alespoň poslední průzkum britské agentury Confused. Ta zjistila, že snahy posuzování příležitostí u mužů a žen stejným pohledem zatím moc nevychází. Sexismus je podle závěrů studie všudypřítomný a ženy samy ho neustále využívají a zneužívají. Svým vzhledem a flirtováním se totiž pokouší dosáhnout na lepší pracovní pozice či vyšší plat až polovina zaměstnaných žen v Evropě, tedy včetně těch českých.

Deník Právo citoval z výsledků průzkumu společnosti Confused, která tvrdí, že přímo sex využívají ženy jako zbraň také u svých partnerů a manželů. Dosahují jím lepšího chování od svých mužů, větší pozornosti či zisku peněz a vysněných dárků.

Čtyři z deseti manažerů zase v průzkumu přiznali, že si vybrali kandidátku na pracovní pozici především kvůli vzhledu a její přitažlivosti. Téměř polovina oslovených mužů se přiznala, že se pak snažila získat tuto ženu do postele či s ní mít vztah. Tři z pěti zaměstnanců tvrdili, že se chovají lépe k atraktivním kolegyním a dávají jim přednost při spolupráci. Jenže podle expertů agentury Confused se ženy snahám o to, aby nebyly vnímány jako sexuální objekty a měly na pracovišti rovné podmínky, samy vzdalují. Výsledky průzkumu totiž jednoznačně potvrzují, že mnoho žen využívá své vnady vyloženě k postupu, obohacení či kvůli jiným výhodám ze strany mužů.

Jak by se měly odstraňovat kariérní postupy, založené na tom, že jsou ženy vybírány do pracovních pozic na základě toho, jak vypadají?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.