Ani výtky prezidenta České republiky Václava Klause nezastavily vládní většinu v parlamentu v přehlasování jeho veta kvůli reorganizaci úřadů práce. Nový model má totiž podle představ vládní koalice především ušetřit peníze, jenže Klaus ho považuje za nedomyšlený, navíc to prý jen posílí byrokracii.

Úřady práce by měly podle prosazeného návrhu fungovat tak, že místo desítek samostatných úřadů se stovkami poboček, vznikne jen ředitelství v Praze a pracoviště v krajích a v pověřených obcích. Uspořit se tak má jen v prvním roce fungování nového modelu úřadů práce až 200 milionů korun. Václav Klasu ale považuje argument o vyčíslení úspor jen za fikci.

Předkladatelé změn z vládní koalice ovšem tvrdí, že o fikci nejde, neboť počet zaměstnanců úřadů práce díky úpravám modelu klesne a nebudou potřeba nové budovy. Nová organizační struktura prý ani nevzdálí lidi od kontaktního místa úřadu práce. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) si navíc slibuje, že schválené změny umožní vyčlenit až 400 pracovníků na kontrolu nelegální práce.


-red-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit