Kraje dostanou 3,6 miliardy korun na zkvalitnění výuky na základních a středních školách. Rozhodnutí o dotaci si hejtmani převezmou od ministra školství Josefa Dobeše (VV). Podle zpravodajských agentur mají jít peníze nejen na nákupy pomůcek, ale kraje si mohou samy rozhodnout, za co peníze na školství utratí. Podle ČTK tak všechny kraje s výjimkou Prahy dostanou částku v řádech stovek milionů korun.

Dotace jdou z programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Kromě toho mohou samotné školy ještě žádat o peníze na vlastní projekty prostřednictvím takzvaných šablon. Každá mimopražská základní škola si tak může v průměru přijít na milion korun.

Školství se týká i další projekt. Podle Lidových novin totiž ministr školství představil svou vizi, jak zvýšit kvalitu českých škol a jejich prestiž. Chce angažovat uznávané univerzitní kapacity ze zahraničí. Podle plánu si od tohoto kroku slibuje, že příliv špičkových profesorů pomůže českým fakultám proniknout do společnosti elitních vysokých škol. A chce na to utratit až půl miliardy korun. Peníze na to chce ušetřit uvnitř resortu. Jak ale dodává list, pro tuto vizi teprve začíná shánět ministr podporu akademického světa.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit