Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar byl zvolen viceprezidentem Konfederace evropského podnikání BusinessEurope. Funkce se ujme v lednu příštího roku. BusinessEurope je největším evropským zaměstnavatelským svazem.

Do funkce Špicara nominovalo prezidium Svazu průmyslu, schválila ho do ní Rada prezidentů BusinessEurope. „BusinessEurope hájí zájmy byznysu vůči Evropské komisi, radě a parlamentu. Pozice v jeho vedení mi umožní, aby v jeho politice byly dostatečně akcentovány zájmy českých firem a české ekonomiky jako celku,“ řekl Špicar.

Svaz průmyslu uvedl, že jeho vliv v Konfederaci evropského podnikání Špicarovým nástupem do nové funkce ještě více posílí. Od letoška totiž vedoucí kanceláře Svazu průmyslu v Bruselu Jana Hartman Radová předsedá v BusinessEurope výboru pro vnitřní trh.

BusinessEurope sdružuje podnikatelské a zaměstnavatelské svazy z 35 zemí Evropy a funguje jako přímá spojka na instituce Evropské unie i jako partner pro vyjednávání s odbory. Svaz průmyslu a dopravy ČR je členem BusinessEurope od roku 1993.

Zdroj: www.hn.cz 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit