Do podzimní části letošního, 5. ročníku vstoupily TECHNOhrátky ve středu 13. září ve Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice. Nabídka atraktivních „oborů budoucnosti“ přilákala do největší střední školy v regionu více než 130 žáků z devíti základních škol. Do projektu, který úspěšně motivuje školáky k volbě technických a odborných profesí, se tak zapojilo už téměř 7 700 zájemců o obory z oblasti strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, geodézie, gastronomie, služeb, zahradnictví a zemědělství.

Za čtyři a půl roku zahrnuly TECHNOhrátky 56 speciálních akcí ve 25 vybraných středních odborných školách Pardubického kraje s prezentací 64 různých oborů. Zúčastnili se jich žáci 7. až 9. tříd ze 101 základních škol – 95 z Pardubického kraje, 3 z Olomouckého, 1 z Královéhradeckého a 1 ze Středočeského kraje. V květnu 2017 se navíc uskutečnila i mezinárodní premiéra, když na akci ve Středním odborném učilišti Králíky dorazila výprava školáků ze Samosprávného gymnázia č. 1 z Miedzylesie.

Organizátoři projektu se na všech zapojených středních odborných školách stále častěji setkávají s žáky, kteří si své další studijní zaměření zvolili právě zásluhou TECHNOhrátek. Více...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit