Plán Evropské komise, jak zvýšit podíl žen ve vedení firem, totiž splnit povinné kvóty, u Čechů narazil. Jak totiž zjistil deník Lidové noviny ze studie poradenské společnosti KPMG více než polovina Čechů odmítá povinné kvóty na počty žen ve vedení firem. Zavést povinnost zaměstnávat 30 procent žen v řídících orgánech firem zvažuje Evropská unie a s tímto krokem by podle průzkumu souhlasilo jen 19 procent Čechů.

Průzkum podle deníku říká, že 56 procent populace by kvóty stanovující počty žen v řídících funkcích nezavádělo. Téměř čtvrtina na tuto otázku nemá vyhraněný názor nebo je to nezajímá. Dotazované ženy se k názoru zavedení genderových kvót stavěly pozitivněji - souhlasilo by s nimi 23 procent. Mezi muži by zavedení kvót podpořilo jen 14 procent.

Zpráva také podle LN uvádí, že dosáhnout požadovaného podílu žen ve vedení tuzemských podniků by bylo problematické. V představenstvech firem žebříčku Czech Top 100 totiž figurují ženy jen z osmi procent, ve vrcholovém managementu evropských podniků jich je 12 procent. Lidové noviny uvedly, že tradiční doménou něžného pohlaví je zdravotnictví, kde se v Česku daří mezi muži prosadit více než čtvrtině.

Hranici deseti procent překročily ženy překvapivě také v odvětví IT a technologií. Nejhůře si vedou technické obory jako doprava či petrochemie, kde je žen ve vedení jen okolo čtyř procent.

Kvóty na počet žen ve vedení společností už v některých evropských zemích existují. Jako první s nápadem přišlo v roce 2003 Norsko, které zavedlo 40procentní kvótu. Příští rok by chtěl stejného poměru mužů a žen dosáhnout Island, v roce 2015 Španělsko a za další dva roky Francie. Studie KPMG mapovala zastoupení žen v Czech Top 100 firmách v první polovině roku 2012. Výzkum veřejného mínění realizovala agentura Ipsos a zúčastnilo se ho 503 respondentů.

-pda-

Je správné diktovat „shora“, kolik má být žen ve vedení firem?

Diskutujte o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit