Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) může letos podnikatelům z evropských fondů vyplatit až deset miliard korun v celkem sedmi operačních programech. Loni takto podnikatelé z Evropské unie získali sedm miliard korun ve formě dotací na nákup nových strojů, informačních systémů či zateplení budov z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI).

V meziročním srovnání se tak čerpání peněz zvýšilo o 1,9 miliardy korun. Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS) a představitelů agentury CzechInvest, kteří výsledky čerpání peněz z EU společně představili, se od startu programu v roce 2007 do konce letošního února podařilo českým firmám získat 17,2 miliardy korun.

V letošním roce ministerstvo v rámci operačního programu Podnikání a inovace otevře celkem sedm dotačních programů. A plánuje, že podnikatelům letos vyplatí alespoň deset miliard korun. Některé programy letos ale zřejmě skončí. Podle Kocourka je totiž rok 2011 s velkou pravděpodobností posledním rokem, kdy budou mít podnikatelé příležitost podávat žádosti o podporu ještě ve většině programů. Ministerští úředníci čekají další vlnu dotací až v rámci programovacího období 2014 - 2020.

-red-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit