22. březen 2023
/  Kategorie: ČR a EU

Ministerstvo práce a sociálních věcí v pondělí vyhlásilo druhou březnovou výzvu zaměřenou na další profesní vzdělávání zaměstnanců v podnicích. Celkem budou podpořeny z Operačního programu Zaměstnanost plus projekty za 1,6 miliardy korun. Výzva navazuje na úspěšnou realizaci bezmála tří tisíc...

14. březen 2023
/  Kategorie: ČR a EU

Potřebujete další finanční prostředky na rozvoj své firmy, produktu či na další vzdělávání zaměstnanců? Ve složitém systému podpory nabízíme základní orientační prostředek.

Svaz průmyslu připravil pro své členy pracovní přehled nejvýznamnějších programů podpory pro podnikatele. Podporu můžete...

7. únor 2023
/  Kategorie: ČR a EU
Vítáme cíle balíčku předloženého EK, která tak navazuje na iniciativu „Nový start sociálního dialogu“ z roku 2016 a potvrzuje svůj závazek prosazovat sociální dialog jako základní kámen sociálně-tržního hospodářství EU a jeho konkurenceschopnosti. SP ČR současně upozorňuje, že inovativní...
30. červen 2022
/  Kategorie: ČR a EU

Česká republika zahajuje předsednictví v Radě Evropské unie. Povede ji od 1. července až do konce letošního roku. Česko ohlásilo pět priorit, kterým se chce přednostně věnovat. Ovlivní obchodní prostředí pro české i ostatní evropské firmy.

Svého historicky druhého předsednictví Evropské unii se...

8. březen 2022
/  Kategorie: ČR a EU

Evropský statistický úřad Eurostat uvedl, že nezaměstnanost eurozóny dosáhla v lednu tohoto roku 6,8 %, zatímco v celé EU to bylo 6,2 %.

Oproti předchozímu měsíci se jedná o mírné snížení ze 7,0 % v eurozóně a 6,3 % v celé EU. Nejvyšší míru nezaměstnanosti v lednu evidovalo Řecko (13,3 %)

11. srpen 2021
/  Kategorie: ČR a EU

Evropský statistický úřad Eurostat uvedl, že nezaměstnanost dosáhla v červnu tohoto roku 7,7 % v eurozóně a 7,1 % v celé EU.

Oproti předchozímu měsíci se jedná o mírné snížení, jelikož v květnu činila 8,0 % v eurozóně a 7,3 % v celé EU.

Nejnižší míru nezaměstnanosti měla v červnu ČR (2,8 %)

7. červen 2021
/  Kategorie: ČR a EU

Evropský statistický úřad Eurostat uvedl, že nezaměstnanost dosáhla v dubnu tohoto roku 8,0 % v eurozóně a 7,3 % v celé EU. Co se týče eurozóny, jedná se o mírný pokles oproti 7,4 % v březnu, v rámci celé EU je nezaměstnanost na stejné úrovni, jako předchozí měsíc.

Ze států, u kterých byla...

22. březen 2021
/  Kategorie: ČR a EU

Termín technologická suverenita Evropy se stále více promítá do politických debat na úrovni Evropské unie. Objevuje se také v návrzích nové unijní legislativy. Existují však obavy, že snahy o zajištění technologické suverenity povedou k omezování vnitřního trhu a volného obchodu, a tím i inovací a...