Vyplývá to z průzkumu, kterou pro společnost Sodexo – Řešení pro motivaci zpracovala společnost Millward Brown. Mezi respondenty výzkumu byli podle online deníku Novinky.cz majitelé firem, personální ředitelé nebo HR manažeři.

Z výsledků průzkumu vyplývá, že 79 procent firem investuje v roce 2012 do zaměstnaneckých benefitů stejně jako vloni, tedy ročně částku 5000 korun. Deset procent respondentů pak podle výsledků průzkumu uvedlo, že investici do pracovních benefitů navýší a dvě procenta firem ji dokonce zvýší výrazně. „Zaměstnavatelé si uvědomují, že investice do motivace zaměstnanců je to poslední, na čem by zaměstnavatelé měli šetřit. Právě v době poklesu výkonu ekonomiky řeší personalisté motivaci jako jeden z nejpalčivějších problémů,“ citoval online deník Novinky.cz Tomáše Kopřivu, marketingového ředitele společnosti Sodexo.

Z šetření také plyne, že 84 procent personálních manažerů firem s více než 500 zaměstnanci souhlasí s tím, že zavedením atraktivního benefitu lze zvýšit motivaci zaměstnanců. Podle personalistů je v poslední době také znát změna trendu, která říká, že zaměstnanci si nejvíce váží těch pracovních benefitů, které si mohou sami vybrat.

-pda-