Sociální dialog

Zdanění prodeje kovového odpadu

Zpravodajství
Zpravodajství
Sdílet článek:

Zdanění prodeje kovového odpadu

Dobry den, prosim o radu a predem dekuji za odpoved. Mam doma spoustu vlastniho kovoveho odpadu, v radu za sto tisic korun, jedna se o prislusenstvi k zemedelskym strojum,ktete nepodlehaji ani registraci apod. Mam v umyslu odpad prodat do sberny jako fyzicka nepodnikajici osoba. Je nejaky predpis, ktery treba urcuje jen do jake vyse castky takto muzu ucinit? Abych prodej napriklad nepodlehal zdaneni apod.

ODPOVĚĎ:

Vážený tazateli,

předně děkujeme za důvěru, kterou nám svým dotazem vyjadřujete. K Vaší otázce uvádíme následující nezávislé stanovisko.

V prvé řadě upozorňujeme, že bezplatná právní poradna na portálu socialnidialog.cz slouží k odpovídání na dotazy z oblasti pracovního života (tj. otázky pracovního práva sociálního zabezpečení), nikoliv jako daňová poradna.

Přesto ve stručnosti vizte, že je třeba zabývat se otázkou, zda-li sloužil movitý majetek k podnikání, či nikoliv. Vzhledem k tomu, že částka, kterou utržíte, nebude marginální, je třeba přesně určit, nebude-li získaný obnos podléhat dani z příjmů. V určitých případech by mohla být částka, kterou za prodej kovového odpadu utržíte, osvobozena od daně z příjmu.

Doporučujeme Vám nahlédnout do zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, popř. se přímo obrátit na Vašeho daňového poradce.

Kategorie

Další články

Poradna

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?