Telefónica zvítězila v kategorii nad pět tisíc zaměstnanců, Hyundai v kategorii do pěti tisíc. Titul progresivní zaměstnavatel roku s maximálně 500 zaměstnanci si odnesla společnosti Atlas Copco, která se zabývá technologickým zařízením pro průmysl a stavebnictví.

Výsledky prestižní soutěže, kterou každoročně pořádá Klub zaměstnavatelů a společnosti Sodexo, byly slavnostně vyhlášeny ve čtvrtek 20. června v pražském City Toweru.

„Ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku firmám pomáhá především v tom, že jim dává na základě poskytnutých hodnot okamžitou zpětnou vazbu. Nejenom formou porovnání s oborem, či regionem, ale také zjištěním, které oblasti by ve vztahu k lidským zdrojům měly být prioritou. Ne vždy se totiž slabé stránky volající po řešení shodují s prioritami HR projektů,“ vysvětlil smysl soutěže ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák.

Připomněl také, že celkem 88 společností nahlášených v hlavních kategoriích bylo podrobeno mezinárodní metodice Saratoga, podle které připravuje výsledky odborný garant PricewaterhouseCoopers.

Ve vedlejší kategorii byla vyhlášena také cena za nejžádanějšího zaměstnavatele studentů vysokých škol. Do rukou vítěze, společnosti Google, ji předal předseda představenstva mediální skupiny Mafra Roman Latuske.

Na druhém místě studentského průzkumu, na kterém se podílela studentská organizace AIESEC se umístil ČEZ a na třetím společnost KPMG. Studenti letos poprvé volili také nejžádanější zaměstnavatele regionu.

Cena Zaměstnavatel bez bariér 2013, která zviditelňuje firmy s nadstandardním přístupem k zaměstnancům se zdravotním postižením, putuje letos do společnosti Auto Jarov. V současnosti tento podnik zaměstnává 20 zdravotně postižených osob, v září chystá přijmout na volná místa další dva zaměstnance.

„Přijde mi to jako samozřejmost, vždyť přece zaměstnavatelé mají povinnost handicapované zaměstnávat nebo tedy alespoň odebírat zboží či odvádět peníze státu. My jsme se rozhodli pro první variantu, protože je pro nás důležitý moment pomáhat lidem,“ uvedla personální ředitelka Auto Jarov Lenka Kočárková.

Společnosti se vyplatilo prostory upravit právě po potřeby handicapovaných kolegů, protože jak Lenka Kočárková upozornila, jsou velmi loajálními pracovníky a podávají většinou vysoký výkon. „Vidím přínos v takové firemní kultuře i pro ostatní zaměstnance. Na postižené se přestávají dívat s předsudky, postupně se učí s nimi normálně komunikovat a vnímají je jako rovnocenné partnery a kolegy,“ doplnila.

Co si myslíte o soutěži Zaměstnavatel roku?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.