Tři procenta zaměstnavatelů očekává nárůst počtu pracovních sil, stejné množství předpovídá jejich snížení a 91 procent zaměstnavatelů nepředpokládá žádné změny. Průzkum se uskutečnil mezi zhruba 750 českými firmami.

Nezaměstnanost začala v létě růst i přesto, že letní sezóna obyčejně představuje rostoucí poptávku po nových zaměstnancích ve stavebnictví, zemědělství a ubytování a stravování. S pokračující recesí ekonomiky bude situace na trhu práce dále stagnovat, firmy budou opatrné v náborech zaměstnanců a budou pokračovat v úsporných opatřeních a zvyšování efektivity,“ uvedla generální ředitelka Manpower ČR a Slovensko Jaroslava Rezlerová.

Zaměstnavatelé v pěti z deseti odvětví předpovídají pro nadcházející čtvrtletí pokles počtu pracovních sil. Nejhorší situaci na trhu práce hlasí odvětví Výroba a rozvod elektřiny, plynu a vody s Indexem – 11 procent. Utlum náborových aktivit plánují také odvětví Doprava, skladování a komunikace a Ubytování a stravování.

Zaměstnavatelé v Praze očekávají pro poslední čtvrtletí mírné zvýšení počtu pracovních sil, naopak Morava očekává lehké snížení.

Jak uvedl server Finančnínoviny.cz, pro letošní třetí čtvrtletí plánovalo mírně více firem pracovníky nabírat, než je propouštět.

Kdy si myslíte, že se zlepší situace na trhu práce v České republice?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.