„Pro zaměstnance to byla nejvyšší mzda v historii společnosti Škoda,“ řekl deníku předseda odborů Kovo Jaroslav Povšík. Někteří zaměstnanci si podle jeho slov přišli až na 100 tisíc korun hrubého, tedy asi 75 tisíc korun čistého. Jedná se především o zaměstnance v Mladé Boleslavi a Vrchlabí.

Ještě více peněz přišlo zaměstnancům v závodě Kvasiny. Do těchto regionů automobilka Škoda poslala asi 2,4 miliardy. Díky tomu budou zaměstnanci více investovat do zkulturnění svého bydlení a nemovitostí. Zároveň by měli více utrácet za služby a zboží. 

Mzdová dohoda byla uzavřena na období od 1. dubna 2018 do 31. března 2019. Zpětně od 1. dubna mají být navýšeny tarifní mzdy o 12 procent a osobní ohodnocení též o 12 procent. Stejně byl zvýšen také zaručený bonus, který zaměstnanci dostávají v létě a před Vánoci. Odboráři se snažili růst mezd vyjednat od začátku roku, původně požadovali zvýšení tarifních mezd o 18 procent.

Odboráři zároveň vyjednali zvýšení variabilního bonusu na základě výsledků firmy za loňský rok. Jeho výši automobilka oznámila odborům koncem března, činit měl 57 000 korun. Odborářům se ho při jednání podařilo zvýšit na 60 000 Kč. Variabilní bonus se oproti minulému roku zvedl o více než 40 procent. Ke mzdě za duben, kterou zaměstnanci obdrželi v květnu, vyplatila firma také jednorázový bonus 7000 korun. Některým zaměstnancům proto dorazila historicky nejvyšší mzda až 100 tisíc korun hrubého.

Zdroj: www.e-sondy.cz 

-lhe-