Firmě se tak podařilo to nejdůležitější – získat peníze na červencové výplaty. „Do konce tohoto týdne by měl Nordic Investors poskytnout provozní finance na obnovení výroby. V tuto chvíli se normálně vyrábí, ale není to na plný výkon. Všichni ovšem chodí do práce. Jde o profinancování provozu, placení dodavatelům,“ vysvětlil mluvčí Kovosvitu Karel Samec.

Peníze poskytla skupina Nordic Investors, která se má podle plánu stát strategickým partnerem. Jejím vlastníkem je společnost Nordic Investors CY se sídlem na Kypru. Stojí za ní bývalý advokát Tomáš Otruba.

Jaké konkrétní kroky nový vlastník chystá, není jasné. Zda přijde na řadu i propouštění, zatím nikdo neavizoval. Je ovšem veřejným tajemstvím, že v Kovosvitu je nepoměr mezi pracovníky v kancelářích a ve výrobě. Odboráři situaci pečlivě sledují. Podle Jiřího Ryzky mají být odbory detailně informovány o vizích nového vlastníka. „Zatím se na jednání s novým strategickým partnerem řešily tři hlavní body. Elektrická energie, mzdy zaměstnanců a příprava peněz, aby slévárna mohla fungovat v reálném režimu a hned tvořit zisk pro firmu,“ popsal Ryzka.

Nové vedení nás má průběžně informovat o dalším vývoji. Schůzky jsou naplánované, není důvod tomu nevěřit, zatím můžeme říct, že co slíbili, to splnili. Věříme, že s budoucností Kovosvitu to vypadá dobře,“ řekl spokojeně Ryzka.

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.
-lhe-