Obezita, nedostatek pohybu, negativní sociální vlivy, to jsou problémy dnešní mládeže, které musíme řešit už od předškolního vzdělávání,“ uvedl k nové výzvě za 300 miliónů korun ministr Marcel Chládek (ČSSD).

Peníze půjdou z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na vzdělávací projekty základních a středních škol zaměřené na podporu zdravého životního stylu, ale také zlepšení takzvaného klimatu na školách.

Ministr již v minulosti avizoval, že se chce zaměřit na zlepšení zdraví českých školáků. Kromě životosprávy a podpory sportu se chystá omezit i automaty nabízející ve školách sladkosti či kávu.

Dalších 250 miliónů půjde na odborné praxe ve firmách, aby středoškoláci získali zkušenosti z provozu a rozvíjeli své podnikatelské dovednosti.

Důraz je ve výzvě kladen i na tématiku sociálního podnikání a podporu handicapovaných žáků,“ sdělilo ministerstvo.

Úřad už dříve uvedl, že chce vyčerpat co největší objem peněz z EU fondů tak, že vyhlásí nové výzvy a také poskytne peníze na takzvané zásobníkové projekty. To jsou projekty, které už dřív splnily všechny podmínky, ale na peníze nedosáhly, protože částka v dané výzvě byla vyčerpaná.

Jaké máte zkušenosti s projekty v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.