Financovaný je z Evropského sociálního fondu, který na projekt poskytl přes 36 milionů korun. Zprávu uvedl server Finanční noviny.cz. Portál by měl být ve zkušebním provozu spuštěný 30. července. V současnosti se hledá vhodný název.

Na portálu lidé naleznou informace týkající se pracovněprávních vztahů. Ty se budou týkat například uzavírání pracovních smluv, výpovědí, poradenství v oblasti hledání zaměstnání, ale také daňových věcí. Pokud se přes portál člověk obrátí na jeho provozovatele, může požádat o pomoc s řešením svého problému. Podle odborářů budou mít uživatelé servu mít k dispozici zdarma poradu a přípravu soudního sporu. Do budoucna by podle plánů odborů mohli zaměstnavatelé na portálu zveřejňovat i volná místa.

V rámci projektu bude instalováno a zprovozněno 12 multimediálních informačních kiosků, které budou umístěny na dobře přístupných a bezbariérových veřejných místech ve všech krajských městech vyjma Prahy. Přes kiosky bude možné přečíst si obsah portálu, ale i komunikovat s provozovatelem.

-pda-