„Prezentace umožnila blíže poznat jednotlivé školy, možnosti studia, mimoškolní aktivity i perspektivu zaměstnání. Žáci, kteří končí základní školu, se zde také mohli potkat se žáky středních škol, prohlédnout a vyzkoušet některé z exponátů v expozicích středních škol,“ řekl hejtman Bohumil Šimek. Jak uvedla krajská radní Jana Pejchalová, návštěvníci se také mohli setkat a diskutovat se zástupci významných zaměstnavatelů v kraji, získat přehled o aktuální situaci na trhu práce a podrobné informace o podmínkách studia na vystavujících středních školách.

Jde o jedinečnou příležitost pro žáky a jejich rodiče, jak se dozvědět více o pestré nabídce středních škol a jejich oborů z celého Jihomoravského kraje. Organizátorem Festivalu je Jihomoravský kraj, který převzal nad touto každoročně pořádanou akcí záštitu. Partnerskou organizací, která má na starost především jednotlivé vystavovatele (školy, firmy apod.) je Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace.

Kompletní nabídka jihomoravských středních škol a jejich oborů je zde

Akce nabízela také specializovaný program přednášek, prezentací a konzultací pro pedagogy a výchovné poradce. Veletrhu se dále zúčastnili zástupci Úřadu práce ČR, Centra vzdělávání všem a další partnerské organizace.