Podle agentury ČTK, která citovala Hynka Jordána z ministerstva školství, mohou o podporu z projektu Řemeslo žije! žádat zase pražská učiliště. Prostředky poslouží k vytvoření takzvaných výukových polygonů, kde se učni připraví na praxi. Finance pro vysoké školy poputují z programu vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Výzva je podle úředníků zaměřena na podporu studentů s pohybovým, smyslovým, psychickým a jiným zdravotním postižením a na studenty pobírající sociální stipendium. Na projekty může univerzita získat pět až 90 milionů korun. Situaci musí ve svém záměru ale řešit celkově. O peníze může požádat do 25. Listopadu letošního roku.

Vytvoření takzvaných výukových polygonů má zas podpořit pražský projekt Řemeslo žije!, který se snaží přilákat mladé do učení. Podle ČTK by tato pracoviště měla pro učně vzniknout ve spolupráci s firmami. Učni by si tak vyzkoušeli “běžný provoz” a podniky by je rovnou mohly připravit podle svých potřeb. Pražská učiliště se se svými návrhy na vytvoření polygonů mohou hlásit do 15. dubna. Výsledky realizační tým oznámí po 10. květnu.

-pda-