Známý německý výrobce komponentů pro automobilový průmysl plánuje uspořit 400 milionů eur v oblasti automobilových aktivit. Chce posílit konkurenceschopnost v době přechodu na elektromobilitu

Německý výrobce automobilových dílů Continental, který působí i v České republice, hodlá v rámci úsporného programu zrušit kolem 7150 pracovních míst ve svých automobilových aktivitách. Firma to oznámila v dnešní tiskové zprávě. Opatření se podle agentury DPA týká více než tří procent celkové pracovní síly podniku.

Firma už loni v listopadu avizovala, že hodlá zeštíhlením administrativy dosáhnout u automobilových aktivit úspory 400 milionů eur (zhruba deset miliard Kč) ročně. Uvedla tehdy, že v této souvislosti počítá se zrušením tisíců pracovních míst, přesný rozsah propouštění však neposkytla.

V dnešní zprávě firma oznámila, že plánuje zrušit kolem 5400 pracovních míst v administrativě a dalších zhruba 1750 pracovních míst ve výzkumu a vývoji.

Continental se prostřednictvím úsporných opatření snaží posílil konkurenceschopnost svých automobilových aktivit v době, kdy odvětví přechází od vozidel se spalovacím motorem k elektromobilům. Automobilové aktivity Continentalu nezahrnují výrobu pneumatik, která tvoří samostatnou divizi.

Continental v roce 1993 koupil otrokovického výrobce pneumatik Barum a v současnosti má v České republice několik výrobních závodů. Kromě pneumatik v tuzemsku vyrábí také například posilovače brzd, brzdové hadice či palubní přístroje a displeje.

Zdroj: www.novinky.cz