Kabinet dnes schválil investiční pobídku přes pět milionů korun na centrum vývoje světel firmy Prettl Lighting & Interior a zhruba 40 milionů na rozšíření výroby tramvají firmy Škoda Ekova. V tiskových zprávách to uvedly Úřad vlády ČR a ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), které žádosti o pobídky kabinetu předkládalo.

“Vláda projednala deset žádostí firem o poskytnutí investiční pobídky a rozhodla se podpořit dva projekty realizované ve strukturálně postiženém Ostravsku,” sdělil Petr Kučera z odboru komunikace úřadu vlády. “Jedná se o investiční pobídku pro společnost Škoda Ekova, která rozšíří výrobu kolejových vozidel o nové tramvaje v Ostravě, a pobídku pro podnik Prettl Lighting, který vybuduje technologické centrum pro vývoj světové techniky,” oznámil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN).

Naprostou většinu ze 188 pracovních míst by měl přinést do regionu, trpícího dlouhodobě vysokou nezaměstnaností, projekt Škody Ekova. Investice firmy, patřící do skupiny Škoda Transportation, do rozšíření výroby tramvají má podle plánů dohromady činit 161 milionů korun. Vznik centra Prettl Lighting & Interior v Ostravě nabídne 23 nových míst. Výstavba střediska, které má vyvíjet světla zejména pro automobilový průmysl, bude stát celkem asi 62,11 milionu.

Zdroj: www.patriotmagazin.cz