Jsem rád, že se vládě daří plnit své závazky, získávat nové investice a vytvářet nová pracovní místa. V roce 2014 podpořila vláda 149 investičních projektů, díky nimž se vytvoří téměř 15 tisíc nových pracovních míst,” uvedl předseda vlády.

Nová investice společnosti Škoda Auto, kterou vláda včera podpořila, bude v minimální výši 7,2 miliardy korun, přinese až 1300 nových pracovních míst a v návaznosti se očekává vznik dalších přibližně 400 nových pracovních míst mezi regionálními dodavateli.

Rozšíření výroby Škody v Kvasinách předseda vlády osobně podpořil jednáním v centrále Volkswagenu ve Wolfsburgu během své loňské návštěvy Německa.

V souvislosti s investicí bude nutné podpořit realizaci nové strategické průmyslové zóny o velikosti 51,62 hektaru, navazující na stávající strategickou průmyslovou zónu Kvasiny. Zároveň bude vybudována nezbytná veřejná infrastruktura v dotčené oblasti Královéhradeckého kraje.

Za dvanáct měsíců fungování podpořila vláda Bohuslava Sobotky řadu významných investic, které generují tisíce pracovních míst. Klíčovými investicemi v minulém roce byly čtyři projekty v souhrnné hodnotě 30 miliard korun: Nexen Tire, Hyundai Mobis, Lego a JC Interiors.

Seznam úspěšných investic, které podpořila vláda Bohuslava Sobotky:

Název Společnosti

Umístění investice

Investice (v mil. Kč)

Počet pracovních míst

Nexen Tire
(výroba pneumatik)
SPZ Triangle 22 800 více než 1000
Škoda Auto a.s.
(rozšíření výroby)
Kvasiny 7200 více než 1300
Hyundai Mobis
(výroba světlometů)
Ostrava-Mošnov 4000 900
Amazon
(logistické centrum)
Dobrovíz 100 1500
Lego Production
(výroba hraček)
Kladno 1730

 více než 600

JC Interiors
(rozšíření výroby palubních přístrojových desek a dveřních panelů)
 SPZ Triangle  1300

 500

Domníváte se, že díky podpoře nových investičních projektů dojde ke snížení nezaměstnanosti v ČR?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe-