V aule univerzity bylo k vidění 9 firemních prezentací, v poradenské zóně proběhlo 100 individuálních konzultací, které se zaměřovaly na životopisy, profily pro LinkedIn a univerzitním k+ portál, koučink nebo osobnostní testy. Pro zájemce o lepší fotku na životopis byl na místě profesionální fotograf. A probíhal také tzv. Speed dating – rychlé 15minutové pohovory s firmami. Ty umožnily v krátkém časovém intervalu poznat více firem v neformálním prostředí kavárny.

Díky pohodové atmosféře vytvořené týmem kariérního centra bylo pro návštěvníky mnohem jednodušší navázat kontakt se zástupci firem a domluvit si stáž nebo spolupráci na závěrečné práci.

„Jsem velmi ráda za pozitivní zpětnou vazbu od studentů i firmem. Obě strany si pochvalovaly výbornou organizaci, milý přístup všech účastníků a zajímavé možnosti, o kterých ani nevěděli.“ říká manažerka veletrhu Michaela Matochová.

Celkové hodnocení návštěvníků bylo velmi dobré 8,5 bodů z 10. Do příštího, již 15. ročníků, tak kariéra vstupuje nabitá pozitivní energií.

Autor: Petr Holica