Ze zjištění deníku Právo vyplývá, že v oborovém srovnání všech mobilně zobrazených pozic první místo patří prodeji a obchodu s podílem 10,3 procenta. Druhé místo drží služby s podílem 7,4 procenta a na třetím místě se umístilo hledání pozic v oboru logistiky a dopravy, s podílem 6,2 procenta. Administrativní pozice hledalo 6 procent uchazečů o práci a pátou pozici v mobilech drží informační technologie s podílem 5,9 procenta na všech zobrazených pozicích.

Majitel serveru Jobs.cz Právu řekl, že z jeho analýzy mezi mobilními návštěvníky Jobs.cz vyplývá, že službu využívají především lidí vybavení zařízeními s operačním systémem Android (64 %). Na druhém místě byli se 16 % uživatelé iOS (iPhone). Ostatní platformy následují s výrazným odstupem. V Androidu bylo nejvíce pozic zobrazeno v oboru stavebnictví a reality, uživatelé iOS naproti tomu nejčastěji hledali pozice ve vrcholovém managementu a dále pak v oblasti médií, reklamy a PR.

-red-

Využíváte při hledání pracovní pozice chytrý telefon nebo počítač? Řekněte své zkušenosti s online hledáním práce pomocí nových médií pod tímto článkem nebo na Facebooku.