Jedinečnou akci pořádá Respekt institut. Festival je spojený s veřejnými debatami o korupci, doplněnými promítáním filmů Kmotr 1 a 2 a snímek Neúplatní.

Korupce ve vysoké politice je námětem diskuze v úterý 11. ledna, kterou bude moderovat Jakub Železný. Témat se nabízí hned celá řada: Chtějí čeští politici s korupcí opravdu bojovat? Lze vůbec korupci ve vysoké politice vyšetřit a potrestat za současného stavu soudnictví? Má současná česká vláda vůli prosadit efektivní protikorupční opatření?

Akci zorganizovala obecně prospěšná společnost při týdeníku Respekt, která byla založena v roce 2001 s posláním přispívat k rozvoji občanské společnosti v ČR i zahraničí. Od svého vzniku společnost zrealizovala desítky veřejných debat a napomohla vzniku řady investigativních textů na aktuální téma. Vzhledem k potřebě vytvořit vlastní kvalitní odborné zázemí byla její činnost v roce 2008 rozšířena na oblast analýz a doporučení veřejné politiky. Zároveň byl změněn její název na Respekt institut, o.p.s.

Zdroj: www.e-sondy.cz