Zaměstnání na pracovních úřadech v Karlovarském kraji v dubnu hledalo více než 1500 nových uchazečů. Z evidence jich odešlo o tisíc víc.

Pořád je ale přetlak na volné pozice. I těch je za minulý měsíc méně. Nejčastěji jsou vyhledávány servírky, kuchaři nebo zdravotníci.

Nejširší nabídka volných pracovních míst je na Chebsku, kde zaměstnavatelé hledají 799 lidí. Na jedno místo tak připadá 5,6 uchazeče, což je druhý nejnižší počet v České republice.

Naopak Sokolovsko zaujímá z hlediska počtu uchazečů na jedno místo pátou nejhorší pozici v zemi. V nabídce je jen 197 míst, na jedno tak připadá 34 lidí.

Mezi těmi, kteří v dubnu našli práci, přibyli zdravotně postižení. Díky užší spolupráci Úřadu práce se zaměstnavateli našlo od začátku roku uplatnění skoro 900 hendikepovaných. Mezi nezaměstnanými ubylo i absolventů a mladistvých.

Nejvyšší nezaměstnanost zůstává na Sokolovsku, kde bylo v dubnu bez práce 10,4 procenta práceschopných lidí. Proti březnu je to pokles o 0,4 procenta. Bez práce bylo na Sokolovsku 6697 lidí.

Na Karlovarsku klesl podíl nezaměstnaných o 0,5 procentního bodu na 8,6 procenta. V evidenci pracovních úřadů bylo 7078 lidí. Na Chebsku je nezaměstnanost nejnižší a v dubnu klesla o dalších 0,7 procentního bodu na 6,9 procenta. Bez práce bylo na Chebsku 4485 lidí.

Jak by bylo podle vás možné pomoci najít práci hendikepovaným uchazečům?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.