Nové místo si tímto způsobem našlo 88 lidí. Zjistil to deník Mladá fronta Dnes (MfD).

Projekt Restart uskutečňuje krajská pobočka úřadu práce a je jedinečný tím, že pracuje s lidmi, kteří jsou ještě zaměstnaní. Podle úředníků ústecké pobočky úřadu práce má projekt spíše preventivní charakter. Restart v Ústeckém kraji poběží do 30. září letošního roku, pomoci může až čtyřem stovkám lidí. Program lidem bezplatně nabízí individuální poradenství, odborná školení, rekvalifikace i praxe. Mohou si rozšířit svou dosavadní kvalifikaci, ale i získat novou.

Podle zjištění deníku všichni účastníci postupně absolvují povinné aktivity projektu – pracovní diagnostiku a dva druhy školení. První typ školení sestává ze tří modulů – Pracovní právo, Psychologické aspekty propouštění a Finanční gramotnost – tyto aktivity úspěšně absolvovalo již 158 účastníků.

Druhé školení je zaměřeno na přípravu na přijímací pohovor. Absolvovalo ho již 127 osob. Pro 300 osob je připravená nabídka rekvalifikací. “Oblíbené jsou rekvalifikace zaměřené na dovednosti IT, získání řidičských či svářečských průkazů,” řekl mluvčí.

-pda-