Akce, kterou organizuje Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Hradci Králové ve spolupráci s tamním krajským úřadem a Asociací vzdělávání dospělých, je určena nejen uchazečům o zaměstnání, ale i všem ostatním, kteří si chtějí rozšířit své vědomosti a naučit se něco nového. Zástupci ÚP ČR jim vysvětlí, jak funguje systém rekvalifikací a pomohou jim zorientovat se v nabídce celoživotního vzdělávání. Zájemci se mohou zúčastnit také ukázkových hodin různých kurzů nebo dnů otevřených dveří, jež v rámci Týdne vzdělávání dospělých uspořádá řada vzdělávacích zařízení. Celkem se jich do něj zapojilo 163, a to ve všech okresech Královéhradeckého kraje.

Počet účastníků každým rokem narůstá a je to dobře. Lidé si už uvědomují, že se znalostmi a dovednostmi, které měli v době, kdy na pracovní trh teprve vstupovali, rozhodně nevystačí po celý život,” říká ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Hradci Králové Martin Horák a dodává: „Touto akcí chceme oslovit co nejširší veřejnost, vzbudit a podpořit v ní ještě větší zájem o další vzdělávání a současně jí ukázat, co všechno se v oblasti dalšího vzdělávání nabízí. Takto získané vědomosti pak mohou zužitkovat třeba při hledání práce“.

Podrobné informace k Týdnu vzdělávání dospělých v Královéhradeckém kraji a program jednotlivých aktivit jsou k dispozici na zde, na webových stránkách Krajského úřadu Hradce Králové či webu Týdnů vzdělávání. Nebo přímo na kontaktních pracovištích ÚP ČR v Královéhradeckém kraji.

Vybrali byste si z široké nabídky Týdne vzdělávání?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe-