Výroba automobilů tak ve středočeském městě zůstane nejméně dalších pět až osm let, napsala Mladá fronta Dnes s odvoláním na informace od dodavatelů automobilky.

Příprava sériové výroby už silně pokročila, hotové jsou první prototypy. TPCA případné zahájení výroby nových modelů nechtěla komentovat, dokud ho neoznámí mateřské automobilky, jimiž jsou japonská Toyota a francouzská PSA.

Modely Toyota Aygo, Citroën C1 a Peugeot 107 se v Kolíně vyrábějí od roku 2005, dosud byl jen mírně upraven jejich vzhled. Právě vývojová zastaralost může být jedním z důvodů, proč TPCA v posledních letech omezila výrobu na zhruba 200 tisíc vozů ročně.

V předchozí době, kdy některé vlády dotovaly nákup aut šrotovným, přitom kolínská automobilka vyráběla až 330 tisíc aut za rok. Podle dodavatelů naplánované objemy zakázek předpokládají, že se v TPCA bude opět vyrábět zhruba 300 tisíc aut ročně.

V roce 2010, kdy se tehdejší francouzský prezident Nicolas Sarkozy vyslovil pro přemístění výroby domácích automobilek zpět do Francie, se přitom spekulovalo o ukončení výroby v Kolíně.

Chtěli byste pracovat v kolínské automobilce?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.