Za přijetí nových zaměstnanců je zodpovědné především získání dalších zákazníků z oblasti automobilového průmyslu.

Nově se naše obchodní aktivity rozšiřují o nové zákazníky, jedná se především o BMW a Ford. Další zásadní změnou je spuštění výroby nových modelů aut v závodě TPCA v Kolíně a modifikace produktů pro Suzuki,“ uvedl HR group leader Toyody Vlastislav Burian.

Šanci mají lidé hlavně ve výrobě. „Máme zájem ale i pracovníky do oddělení kvality, projektového řízení a do plánování výroby,“ uvedl Burian.

Podle jeho slov je firma otevřená ale i zájemcům zejména s technickým vzděláním, a to i bez praxe. Šanci ale mají i dlouhodobě nezaměstnaní. V rámci projektu „Odborné praxe pro mladé do 30 let“ spolupracuje Toyoda s Úřadem práce. I to může pomoci regionu, kde je v současnosti 10 522 (11,9 %) nezaměstnaných.

Vedle vytvoření nových pracovních míst společnost v současnosti rozšiřuje i stávající halu TG3.

Stavební úpravy na hale jsou spjaty s novými pracovními místy jen částečně. Rozšíření je spojeno především s potřebou větších skladovacích prostor a sociálním zázemím,“ uvedl Burian. Investice do haly si vyžádá zhruba 2,5 milionu eur, stavební úprava haly by měla být hotová asi v polovině roku.

Společnost Toyoda Gosei Czech byla v ČR založena v roce 2001 a od jejího založení už několikrát expandovala. Rozšiřovala se například kapacita první výrobní haly, v letech 2005 až 2006 dostala firma nové zakázky na úplně nový segment výroby – těsnící prvky karoserií. V ČR tak společnost postavila již třetí výrobní halu.

Po rozšíření bude v Toyodě pracovat 1015 zaměstnanců.

Myslíte si, že nové zaměstnance přijmou i další automobilky v ČR?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.