Podle zjištění serveru Finanční noviny.cz získala Skanska vítězství za přístup ke své udržitelnosti a zlepšování prestiže oboru. Firma má podle hodnotitelů přísná a jasná kritéria v oblasti etiky. „Z pohledu dopadu na životní prostředí cílí na minimalizaci spotřeby energií či vody při realizaci projektů a v provozech. Monitoruje celkovou uhlíkovou stopu a usiluje o její snižování,” citoval server Finanční noviny.cz hodnocení hodnotitelů.

V kategorii TOP Odpovědná malá firma zvítězila První chodská stavební.

Firma mimo jiné podporuje projekt Schody do života, v jehož rámci zaměstnává děti z dětského domova, o které se také zaměstnanci aktivně starají.

Letošní novinkou mezi kategoriemi je Regionální obchodník roku. Vyhrál ji Konzum Ústí nad Orlicí, který pomáhá místním producentům prodávat své výrobky a výpěstky v regionu. Novinkou je i soutěž o ocenění Firma vstřícná seniorům. Vítězem je Škoda Auto.

TOP Odpovědná firma se věnuje oceňování firem v klíčových oblastech společenské odpovědnosti a udržitelného podnikání. Soutěž pořádá a uděluje platforma Byznys pro společnost. Ta sdružuje firmy, které jsou při podnikání citlivé ke svému okolí a podporují zdravý rozvoj lidí, jejichž životy ovlivňují.

-pda-

Mají soutěže typu Top odpovědná firma pro veřejnost nějakou vypovídající hodnotu? Co si o tom myslíte?

Diskutujte o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.