V úvodu semináře vystoupil člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR Jiří Holoubek, který zdůraznil, že digitalizace ve firmách by měla být především důsledkem potřeb firmy a jejích zákazníků. O své zkušenosti s digitalizací se následně podělily firmy z Ústeckého kraje, například Mitutoyo Česko, EXCON nebo FRK Technik.

Pralhad Thapa z Mitutoyo Česko, jedné z předních společností v oblasti dodávek metrologických zařízení na světě, pohovořil o vývoji a procesu digitalizace pobočky v Kolíně nad Rýnem. Jaroslav Lubas ze společnosti EXCON, která se zabývá montážemi stavebních, technologických i speciálních ocelových konstrukcí, představil vlastní firemní software pro řízení dokumentů a procesů ALeX. Bohuslav Würz z plastikářské firmy FRK Technik se zaměřil na automatizaci vizuálních kontrol pomocí kamerových systémů.

V závěru semináře přítomní získali od zástupkyň Agentury pro podnikání a inovace a Technologické agentury ČR přehled o dostupných možnostech finanční podpory na zavádění digitalizace a automatizace ve firmách.

Zdroj: www.czechinvest.org

-lhe-