S investicí firma kvůli krizi v automobilovém průmyslu a menší poptávce dva roky počkala. Podle prezidenta evropské pobočky AGC Jean-Françoise Herise to ale nebyl promarněný čas.

Tato linka je výsledkem skutečně rozsáhlého výzkumu a rozsáhlého sdružování všech poznatků z technologie. Takže i do budoucna pro všechny, kteří jsou za námi, bude těžké chytit se tam, kde my dneska jsme,“ popisuje Heris.

Linka je podle něj unikátní především kvůli úspoře emisí CO2 a dalších, podrobnosti ale nechtěl prozradit.

Linka vyrobí až 500 tun skla do aut denně a dala práci osmdesáti lidem.

Podle prezidenta celosvětové sklářské divize AGC Yoshiaki Tamury firma v Teplicích žádné další novinky v nejbližší době neplánuje.

Zatím nemáme žádný dokončený plán do budoucna, nemáme zatím plánované žádné další rozšiřování,“ uvádí Tamura.

Podle Tamury ale závod bude středem evropského působení společnosti AGC. „Je tady velmi motivovaný personál, jsou tu lidé, kteří mají obrovské schopnosti a jsou velmi zkušení,“ dodává.

Celou výrobní linku obsluhuje Pavel Čech. „Díky dvojsklům je tu klid. Jinak chvílemi, když se drtí, tak je trochu rachot. Ale jsme ve sklárně,“ říká muž, který ve sklárně pracuje 35 let.

Posledních 17 let jsem tady na velínu. Obsluhuji celou tuto linku včetně mašin, rozměrů, za které zodpovídám, zodpovídám i za kvalitu,“ doplňuje.

Za jednu osmihodinovou směnu se podle Pavla Čecha, který linku obsluhuje, může vyrobit až 8 km automobilového skla.

Na modernizaci teplické sklárny pracovaly 2000 pracovníků ze 150 firem včetně odborníků společnosti AGC z Japonska a Belgie.

Chtěli byste pracovat v teplické sklárně s nejmodernější linkou na světě?

Řekněte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.