Česká televize k tomu uvedla, že získat třeba počítačové odborníky je nyní na domácím pracovním trhu problém, a to i přesto, že je v ČR každý třináctý člověk bez práce. Uchazečům totiž často chybí praktické zkušenosti a zaškolování nových pracovníků stojí desítky tisíc korun. A právě k eliminaci výše popsaných potíží má sloužit projekt MPSV. Ten počítá s tím, že stát bude proplácet praxi stážistům prostřednictvím peněz Evropské unie. Stážista na žádný plat nárok nemá, dostává jen příspěvek na jídlo a cestu, ve výjimečných případech i na ubytování. Podle ČT má celý projekt jednu podstatnou výhodu – stážisté se dostanou do firem, kam by se normálně nedostali.

Stáže jsou určené zejména pro lidi, kteří jsou na trhu práce znevýhodnění – třeba pro absolventy vysokých škol nebo pro ženy na mateřské dovolené. Nabídka jednotlivých pozic vychází z aktuálních potřeb zaměstnavatelů. Stáží by se mělo zúčastnit zhruba pět tisíc lidí. Zatím se jich přihlásily asi čtyři stovky.

-pda-

Je financování stáží dobrým krokem pro uchazeče o práci, jak získat potřebnou kvalifikaci? A nebude se projekt MPSV zneužívat? Co si o tom myslíte?

Řekněte svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.