Závod, na jehož stavbu a hlavně technologické vybavení chce Witte investovat postupně kolem 50 milionů eur (1,35 miliardy korun), začne najíždět postupně, nyní zaměstnává asi sto lidí, v roce 2018 by mohl dosáhnout k 500 zaměstnancům. Ročně Witte vyrobí miliony klik, cílový stav je kolem deseti milionů těchto součástí ročně.

Do ostrovského závodu se přestěhuje část výroby z Německa i z dalších závodů Witte v Karlovarském kraji. Výhodou integrovaného závodu je i to, že jednotlivé díly nemusí cestovat tisíce kilometrů po Evropě z jednoho závodu do druhého, než se dostanou k zákazníkovi.

Technologickou vyspělost ocenil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). “Jsem rád, že během rekordního času, fakticky jednoho roku, se podařilo v průmyslové zóně v Ostrově postavit zbrusu nový závod, který jednak zaměstná během několika let zhruba 500 zaměstnanců, ale je to také absolutní technologická špička. Je šance, že tato továrna bude zaměstnávat lidi po delší čas a bude to stabilní zaměstnavatel,” řekl dnes při otevření závodu Sobotka.

Witte zatím působila hlavně v Nejdku. V Karlovarském kraji je s 2100 zaměstnanců druhým největším zaměstnavatelem po Sokolovské uhelné.

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe-