Již čtrnáctým rokem pořádal SP ČR setkání pro exportéry s ekonomickými rady a řediteli zahraničních poboček CzechTrade (CT) v rámci Konference ekonomických radů. Během dvou dnů měly firmy možnost zkonzultovat svoje obchodní příležitosti s ekonomickými rady a zástupci CT působících v 90 zemích světa. Podnikatelé projednali své zahraniční příležitosti přímo v Praze, ušetřili tak svůj čas i peníze. Sjednat si přes Svaz mohli i více 20minutových schůzek a zajistit si konzultace hned z několika zemí najednou.

Tento velmi efektivní nástroj proexportní podpory zajišťuje Svaz průmyslu a dopravy ČR jednou ročně. V letošním roce projevily firmy rekordní zájem, ve dvou dnech proběhlo v pražském Top Hotelu 2952 dvacetiminutových schůzek. Konzultovat přijelo 488 zástupců firem a 162 zahraničních ekonomických radů a zástupců CT působících v zahraničí.

Rád bych poděkoval ekonomickým diplomatům a ředitelům zahraničních kanceláří CzechTrade za dlouhodobou spolupráci. Během konzultačních dní s firmami na ně čeká asi 3000 individuálních schůzek s přibližně 500 zástupci firem. Největší zájem je o Čínu, USA, Rusko, Německo, Jihoafrickou republiku, Srbsko a Saudskou Arábii. U mnoha dalších zemí byl naplněn limit maximálního počtu možných schůzek. Pokud by bylo k dispozici více ekonomických diplomatů z těchto destinací, byli bychom schopní zajistit zde více schůzek, jedná se například o Argentinu, Egypt, Indii, Írán, Kanadu, Turecko, Vietnam, a další,“ komentoval setkání prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

Konference ekonomických radů a ředitelů zahraničních kanceláří CT je tradiční setkání všech zástupců jednotné zahraniční sítě Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a agentury CT. Setkání bylo zahájeno v pondělí a pokračovalo úterním programem v Černínském paláci.

Podpora exportu patří mezi priority Svazu. Pořádá pravidelně podnikatelské mise, incomingová fóra, podporuje zahraniční B2B jednání. Jen loni uspořádal 13 misí a do zahraničí s ním takto vyjelo přes 300 tuzemských firem.

Tisková zpráva ke stažení zde.

Video z prvního dne můžete shlédnout zde.

Zdroj: www.spcr.cz

-lhe-