Podle agentury ČTK, která výsledky zveřejnila, druhou příčku v soutěži obsadily Hustopeče na Břeclavsku a třetí skončily Židlochovice. Celorepublikový vítěz soutěže bude známý 24. listopadu. Loni byl nejlepším městem pro podnikání Písek, druhá skončila Nová Paka následovaná Prostějovem.

Podle organizátorů soutěže si Slavkov zajistil prvenství především cenovým podmínkám pro podnikatele a výsledkům v oblasti pracovního trhu. Organizátoři soutěže hodnotili mimo jiné ceny bytů, pozemků nebo výši poplatků, která města ukládají podnikatelům. Zabývali se i mírou nezaměstnanosti, výší průměrného platu nebo konkurencí na pracovním trhu.

ČTK uvedla, že město Hustopeče se na druhé místo posunuly ze sedmé příčky. Bodovaly zejména v kategorii cenových podmínek a v průzkumu mezi podnikateli. Židlochovice se na třetí příčku dostaly z loňského čtvrtého místa. Uspěly v oblasti pracovního trhu, město nejlépe hodnotili podnikatelé

Podstatou soutěže Město pro byznys je určení pořadí měst s nejlepšími podmínkami pro podnikání v Česku i v jednotlivých krajích. O pořadí rozhoduje 50 kritérií rozdělených do kategorií – podnikatelské prostředí, kvalita lokality, kvalita veřejné správy, situace na pracovním trhu, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli. Téměř půlku kritérií mohou radnice podle pořadatelů ovlivnit úplně nebo částečně.

-pda-