Elektrotechnická firma Siemens bude v rámci programu Restart@Siemens vybírat lidi, kteří o svůj domov přišli bez vlastního zavinění, a nabídne jim roční pracovní smlouvu. Firma takto v Česku ročně zaměstná 15 až 20 lidí bez domova. V Česku Siemens působí 125 let a zaměstnává přes 9 000 lidí.

Sociální poradenství programu poskytnou neziskové organizace Armáda spásy, Charita ČR a Naděje, Siemens bude kandidáty vybírat jejich prostřednictvím. S integrací do místních komunit účastníkům programu pomohou podpůrné skupiny dobrovolníků z řad zaměstnanců Siemensu.

Na jaké pozice firma nové zaměstnance umístí? V souladu se schopnostmi, znalostmi a zkušenostmi vybraných osob jim Siemens nabídne roční smlouvu na odpovídající místa ve výrobních závodech nebo na prodejnách. Když se osvědčí, budou v práci pro Siemens pokračovat.

Jsem přesvědčen, že pozitivní vliv programu bude oboustranný. Jeho účastníci dostanou příležitost začít znovu a my ostatní si díky nim možná upravíme žebříček vlastních hodnot,” uvedl generální ředitel skupiny Siemens Česká republika Eduard Palíšek.

Vedle pracovní smlouvy bude Siemens během roku účastníkům programu hradit náklady na ubytování a také jim budou náležet stejné benefity, jako ostatním zaměstnancům v daných lokalitách.

 

Vítáte tento nápad a aktivitu společnosti Siemens?

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe-