Informoval o tom server Novinky.cz.

Mezi ty, kdo se o sezónní práce zajímají, je nutné připočíst i sedm procent odpovědí: „Neočekávám, že bude dostatek příležitostí.“ Vyplývá to z šetření, které mezi 1285 návštěvníky portálu Práce.cz v březnu uspořádala společnost LMC.

Na druhé straně zapojení do sezónních prací striktně odmítá 16 procent respondentů, kteří zvolili odpověď: „Ne, o sezónní práce nemám zájem.“ Zbylých sedm procent dotázaných zatím v tomto ohledu nemá jasno.

Počet obsazovaných pozic v souvislosti s nástupem sezónních prací v posledních týdnech rychle roste především v pohostinství, cestovním ruchu, ve službách, v oblasti řemeslných a manuálních prací a také v zemědělství. Proti předešlému měsíci je v těchto oborech až o pětinu více volných míst. Ve stavebnictví se naopak počet míst zvýšil prozatím jen mírně, o necelých pět procent,“ uvedl Tomáš Dombrovský, analytik společnosti LMC, která portál Prace.cz provozuje.

V praxi se podle Jakuba Tomšeje z advokátní kanceláře CMS Cameron McKenna sezónní práce nejčastěji řeší na základě pracovních smluv na dobu určitou. „Zaměstnavatelé na nich oceňují především flexibilitu ohledně termínu jejich ukončení,“ vysvětluje Tomšej.

Měli byste v případě nezaměstnanosti zájem o sezónní práci?

Řekněte nám to pod tímto článkem nebo na Facebooku.