Loni podnik dosáhl nejvyšších tržeb ve své historii, činily 2,6 miliardy korun, uvedl ředitel společnosti Mário Loja. Podnik patří do rakouské skupiny Semperit, která letos do oderského závodu investuje přes deset milionů eur (přibližně 275 milionů korun).

Podnik chce halu na výrobu hydraulických hadic rozšířit do konce letošního roku, začátek ostrého provozu plánuje na 1. únor 2015. Struktura výroby, jejímž základem je produkce hydraulických a průmyslových hadic, se nezmění.

„Naše hadice se uplatňují v každém typu průmyslu, ať je to chemický, těžební, lehký nebo strojírenský průmysl. Částečně jsme i v automobilovém průmyslu. Ročně vyrábíme více než 60 milionů metrů hadic, což je asi tolik, že by se tím dal jedenapůlkrát obtočit rovník,“ řekl Loja.

Hydraulické hadice slouží k přenosu energie. Hadicí proudí hydraulický olej, který působí na finální mechanické části například při ovládání na jeřábech. Průmyslové hadice přepravují médium, třeba vodu, páru nebo chemikálie.

Desítky nových zaměstnanců pro rozšířenou výrobu začne podnik přijímat už letos. „Chceme, abychom zaměstnance měli dostatečně připravené, aby byli zaučení a kvalifikováni pro výrobu tak, abychom na začátku roku 2015 mohli jít do plného provozu,“ sdělil ředitel.

V Moravskoslezském kraji je přínosem každé nové místo. Bez práce je v kraji nyní téměř 90 tisíc lidí a podíl nezaměstnaných dosahoval na konci roku 10,5 procenta. V okrese Nový Jičín je nezaměstnanost více než osmiprocentní.

Loni dosáhl oderský podnik tržeb 2,6 miliardy korun, což představuje oproti předchozímu roku více než třetinové navýšení.

„Jsme jedna z mála firem, která v roce 2013 zaznamenala růst obratu,“ řekl Loja. Podle výroční zprávy dosáhla firma v roce 2012 tržeb 1,9 miliardy korun a čistého zisku přes 294 milionů korun.

Společnost vyváží hadice do všech států Evropy, na export jde zhruba 90 procent její produkce. Součástí skupiny Semperit, která po celém světě zaměstnává deset tisíc lidí, je oderský Semperflex Optimit od roku 1998 a patří k jejím nedůležitějším závodům.

Chtěli byste pracovat ve firmě na výrobu hadic, a pokud ano, na jaké pozici?

Řekněte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.