Aktuální míra nezaměstnanosti v okrese Bruntál činí 13 procent, od absolutního vrcholu ho tak dělí jen čtyři desetiny. Nejlépe jsou na tom jako vždy lidé na Rýmařovsku, odkud mnoho zdejších obyvatel dojíždí za prací do nedalekého Olomouckého kraje.

V listopadu se nově zaevidovalo na zdejší pobočky úřadu práce 708 uchazečů o zaměstnání. Je to o 177 více než v předchozím měsíci a o 101 více než v listopadu loňského roku,“ uvedla referentka zaměstnanosti Milena Strohalmová z krajské pobočky Úřadu práce v Ostravě.

Evidenci ukončilo v průběhu listopadu 380 nezaměstnaných, do práce jich však nastoupilo jen 170. Pouze tři lidé byli vyřazení sankčně, tedy z důvodů odmítnutí vhodného zaměstnání či dohodnuté rekvalifikace.

Mezi lidmi bez práce ovšem panuje relativní rovnoprávnost, počet žen a mužů se nijak výrazně neliší, žen je jen o tři desetiny procenta více.

„K tomuto datu bylo také evidováno mezi uchazeči o zaměstnání 1158 osob se zdravotním postižením a 602 absolventů a mladistvých,“ doplnila data neveselé statistiky Milena Strohalmová.

S volnými místy to také není nijak slavné. Největší zájem o zaměstnance mají zdravotnická zařízení, v okrese dlouhodobě chybí čtyřiadvacet lékařů. Další žádanou skupinu tvoří obchodní zástupci a pracovníci v oblasti prodeje, což se za perspektivní a skutečné zaměstnání asi příliš považovat nedá. I s těmito profesemi však na jedno volné místo připadá 60,8 nezaměstnaných.

Co by podle vás pomohlo snížit nezaměstnanost na Bruntálsku?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku .