Uvedl to server Novinky.cz.

„Příspěvek, který zaměstnavatel vloží na smlouvu životního pojištění nebo penzijního připojištění zaměstnance, je do stejné výše osvobozen také od platby sociálního a zdravotního pojištění. Ročně tak mohou fyzické a právnické osoby na povinných odvodech ušetřit za každého pracovníka až 10 200 korun,“ upozorňuje Jana Jirásková z Pojišťovny České spořitelny.

Ovšem ne každý zaměstnavatel využívá maximální možnou částku, kterou by mohl svým zaměstnancům přilepšit. Například klientům Pojišťovny ČS maximem na smlouvu životního pojištění přispějí jen čtyři procenta zaměstnavatelů.

Loni podle interních statistik Pojišťovny ČS byl průměrný příspěvek na jednoho zaměstnance ve výši 5400 korun za rok. „Téměř 22 tisícům klientů na smlouvu životního pojištění přispívá 2350 firem. Průměrná částka příspěvku zaměstnavatele na jednu pojistku činí 450 korun za měsíc. Zdaleka tak zaměstnancům nedávají tolik, kolik by mohli,“ vyčísluje dosavadní využívání daňově uznatelného nákladu Petr Procházka z Pojišťovny ČS.

Příspěvek zaměstnavatele na smlouvu životního pojištění každého zaměstnance je bez omezení částky daňově uznatelným nákladem. Vklad až do částky 30 tisíc korun ročně je také osvobozen od platby sociálního a zdravotního pojištění jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. Chcete-li na penzijním připojištění získat od státu až 4560 korun, ukládejte si měsíčně minimálně dva tisíce korun.

Přispívá vám zaměstnavatel na životní pojištění nebo penzijní připojištění?

Povězte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.