Živá knihovna v Jabloneci nad Nisou proběhla ve dvou termínech. Žákům se představil kariérový poradce Úřad práce České republiky, z řad podniků prezentovala Preciosa a.s. povolání seřizovače, ABB s.r.o. konstruktéra a BENTELER ČR s.r.o. představil pozici a nutné dovednosti, aby mohl člověk vykonávat práci svářeče kovů.

V Hradci Králové se žákům odprezentovalo pět společností. Práci elektrikáře zaměřeného na silnoproud představila společnost ČEZ DISTRIBUCE, kariérového poradce, pracovníka dávek, právníka a další Úřad práce České republiky. Koncern MEDIS ukázal žákům povolání silničáře, zkušebního technika, projektanta, automechanika a jiných, AXIS a.s. potom svářeče kovů. Žáci nepřišli ani o práci všeobecné zdravotní sestry, kterou představila Fakultní nemocnice Hradec Králové.

V Jičíně nechyběla prezentace toho, co musí umět elektrikář silnoproud od ČEZ DISTRIBUCE. I zde Úřad práce České republiky představil práci kariérového poradce, pracovníka dávek, právníka. Společnost Seco Industries, s.r.o. ukázala, jaké dovednosti nesmí chybět programátorovi a obsluze CNC strojů a Continental Automotive Czech Republic s.r.o. žákům přiblížil, jak vypadá pracovní náplň technika, konstruktéra.

I v posledním městě, v Náchodě, se představila ČEZ DISTRIBUCE se svým elektrikářem. Oblastní nemocnice Náchod, a. s. a Střední odborná škola sociální a zdravotnická-EA Náchod spojila síly, aby žákům přiblížila práci ošetřovatele či praktické sestru a sociální činnosti, Farmet a. s. prezentovala pozici skladníka/expedienta a Wikov MGI a.s. práci konstruktéra.

Zdroj: www.spcr.cz