Sociální dialog

Regionální sektorová dohoda pro Liberecký kraj

Zpravodajství
Zpravodajství

Regionální sektorová dohoda pro Liberecký kraj

Nedostatek kvalifikované pracovní síly, nízká prestiž oboru v očích veřejnosti a nezvládnutí obchodních a marketingových kompetencí – to vše dnes charakterizuje obor sklářství v Libereckém kraji. Zaměstnavatelé v tomto odvětví se potýkají s chybějícími, dostatečně vzdělanými pracovníky a nezájmem mladých o práci v této oblasti, přestože pro ně sklářství představuje tradici a současnost i budoucnost Libereckého regionu. Pomoc tradiční baště Libereckého kraje trpící nedostatkem kvalifikovaných pracovníků nabízí regionální sektorová dohoda.

K řešení této problematiky jsou navržena opatření ve formě efektivní propagace oboru se zapojením zaměstnavatelů, kraje, obcí, škol a dalších subjektů, vytvoření vzdělávacího zázemí ve vazbě na požadavky zaměstnavatelů s využitím Národní soustavy kvalifikací, podpory kariérového poradenství, podpory oboru ze strany Libereckého kraje a Úřadu práce, zapojení zaměstnavatelů do stanovování požadavků na výstupy ze vzdělávání a do propagačních aktivit, včetně aktivit škol v rámci náboru žáků ze ZŠ a SŠ a v neposlední řadě realizace firemních stipendií pro žáky středních škol.

Regionální rešerše

Jako základ pro uzavření regionální sektorové dohody byla zpracována rešerše analytických podkladů, jež slouží jako výchozí materiál pro stanovení prioritních témat v regionu. Jsou v ní shrnuty výsledky již existujících analýz a dalších podkladů k určení priorit regionálního trhu ve vazbě na nosná odvětví, zmapovány vývojové trendy trhu práce, aktualizována analýza disparit středního vzdělávání ve vazbě na trh práce a odůvodněno, co řešení navrhovaných témat přinese pro daný region.

Regionální rešerše pro Liberecký kraj ke stažení

Kulatý stůl

Za účelem projednání vybraného tématu a navržených opatření regionální sektorové dohody se 9. září 2014 v Liberci setkali u kulatého stolu zástupci zaměstnavatelů, odborových organizací, vzdělavatelů, krajského úřadu a Úřadu práce ČR.

Zpráva z kulatého stolu ke stažení


Regionální sektorová dohoda pro Liberecký kraj

Tisková zpráva: Uzavření Regionální sektorové dohody pro Liberecký kraj

Znění Regionální sektorové dohody pro Liberecký kraj

K Regionální sektorové dohodě pro Liberecký kraj, která představuje písemnou úmluvu o rozdělení rolí a spolupráci mezi klíčovými aktéry trhu práce a přispívá k řešení disproporcí regionálního trhu práce, se můžete kdykoliv připojit svým podpisem.

 

Regionální sektorová dohoda pro Liberecký kraj pomůže sklářskému průmyslu získat kvalifikované odborníky

Kontakt

  • Máte-li jakýkoliv dotaz či se chcete připojit k Regionální sektorové dohodě pro Liberecký kraj, kontaktuje, prosím, Ing. Naděždu Vojtíškovou (nvojtiskova@spcr.cz, tel: 733 643 520).

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"MS Mincho"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Kategorie

Další články

Poradna

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?