Sociální dialog

Regionální sektorová dohoda pro Kraj Vysočina

Zpravodajství
Zpravodajství

Regionální sektorová dohoda pro Kraj Vysočina

Regionální sektorová dohoda v Kraji Vysočina se soustředí na nedostatek technicky kvalifikovaných techniků v plastikářství. V tomto průmyslovém odvětví totiž zaměstnavatelé postrádají především středoškolské a učňovské absolventy technických oborů s dostatečnou praxí či znalostí firemního prostředí, ideálně s jistými pracovními návyky. Ti by měli nahrazovat pracovníky odcházející do důchodu, případně sloužit pro další rozvoj firem. Výše uvedené problémy mají negativní dopad na ekonomický rozvoj Kraje Vysočina jako celku a brzdí rozvoj plastikářských firem. Ty z nich, které se v tomto odvětví zaměřují na inovace a zakázky s velkou přidanou hodnotou, deklarují značný potenciál pro růst a další rozvoj. Ten je ovšem podmíněn právě kvalitními pracovníky, proto jsou velice nakloněni aktivitám, které jim tuto sílu pomůžou zajistit.

Opatření, která jsou díky Regionální sektorové dohodě pro Kraj Vysočina realizována, čítají mezi jinými popularizaci a propagaci oboru, užší spolupráci se školami, opětovné zavedení pracovních dílen pro děti a zvýšení vzájemné informovanosti o možnostech spolupráce a nejrůznějších aktivitách všech stran.

Regionální rešerše

Jako základ pro uzavření regionální sektorové dohody byla zpracována rešerše analytických podkladů, jež slouží jako výchozí materiál pro stanovení prioritních témat v regionu. Jsou v ní shrnuty výsledky již existujících analýz a dalších podkladů k určení priorit regionálního trhu ve vazbě na nosná odvětví, zmapovány vývojové trendy trhu práce, aktualizována analýza disparit středního vzdělávání ve vazbě na trh práce a odůvodněno, co řešení navrhovaných témat přinese pro daný region.

Regionální rešerše pro Kraj Vysočina ke stažení

Kulatý stůl

Za účelem projednání vybraného tématu a navržených opatření regionální sektorové dohody se 27. srpna 2014 vJihlavě setkali u kulatého stolu zástupci zaměstnavatelů, odborových organizací, vzdělavatelů, krajského úřadu a Úřadu práce ČR.

Zpráva z kulatého stolu ke stažení


Regionální sektorová dohoda pro Kraj Vysočina

Tisková zpráva: Uzavření Regionální sektorové dohody pro Kraj Vysočina

Znění Regionální sektorové dohody pro Kraj Vysočina

 K Regionální sektorové dohodě pro Kraj Vysočina, která představuje písemnou úmluvu o rozdělení rolí a spolupráci mezi klíčovými aktéry trhu práce a přispívá k řešení disproporcí regionálního trhu práce, se můžete kdykoliv připojit svým podpisem.

Kontakt

  • Máte-li jakýkoliv dotaz či se chcete připojit k Regionální sektorové dohodě pro Kraj Vysočina, kontaktuje, prosím, Kateřinu Budínkovou (kbudinkova@spcr.cz, tel: 733 643 515).
Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

Kategorie

Další články

Poradna

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?