„Vítězové svými inovativními projekty přispívají k rozvoji Chytrého regionu Královéhradeckého kraje, který budujeme úspěšně již více jak 3 roky a na této naší cestě jsme získali i prestižní ocenění CZECH TOP 100, a to 1. místo v kategorii Chytrá města pro budoucnost 2018. V našem kraji je jistě mnoho příkladů dobré praxe, ty nejlepší jsme dnes ocenili. Jsou to projekty, které pomáhají zatraktivnit náš kraj, venkov i naše města. Některé jsou úspěšné i na evropské úrovni, například projekt místní akční skupiny Hradecký venkov získal ohodnocení Evropské komise. Jsem si jistý, že budou inspirací pro další projekty i regionální aktivity a těším se již na další ročník, “ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Soutěž byla členěna do 4 kategorií: Inspirace pro Chytrý region Královéhradeckého kraje, Leader pro Chytrý venkov Královéhradeckého kraje, Smart projekt Hradecko-pardubické aglomerace za Královéhradecký kraj a Investičně atraktivní obec, město Královéhradeckého kraje.

Následovaly informace zástupkyně Ministerstva pro místní rozvoj ČR z celostátní Rady stálé konference, vyslechli jsme informace o přípravě ČR a regionu na období po roce 2020, informace ze zasedání Národní stálé konference, Aktivity sekretariátu Regionální stálé konference KHK a o integrované nástrojích ITI a CLLD, akčních plánech vzdělávání.

Více informací na https://www.cirihk.cz/rskkhk.html.