Firmy je často odměňují volností při práci, dovolenou navíc nebo notebookem k soukromým účelům. Výsledky průzkumu serveru Platy.cz, která patří do portfolia skupiny Profesia, citoval zpravodajský portál Finanční noviny.cz

Podle personálních expertů zaměstnavatelé přizpůsobují mladé generaci na trhu práce i strukturu benefitů. Pro mladé lidi těsně po škole není běžné, aby pracovali od 08:00 do 16:00, je vidět, že firmy tento trend vnímají a umožňují jim rozvrhnout si práci podle vlastních potřeb. Nefinanční benefity dostávaly k platu loni více než tři čtvrtiny zaměstnanců. Nejčastější výhodou bylo loni poskytování stravenek, což využilo 44 procent zaměstnanců. Druhým nejrozšířenějším benefitem byla pružná pracovní doba (26 procent), kterou mohl loni využívat přibližně stejný počet zaměstnanců jako dny dovolené navíc (23 procent).

Necelá pětina dostala jako zaměstnaneckou výhodu od společnosti vzdělávání. Přibližně osm ze 100 zaměstnanců dostává od zaměstnavatele možnost pracovat z domova. Společnost Profesia rovněž zjišťovala, podle čeho firmy sestavují skladbu nefinančních benefitů. Nejčastěji se rozhodují podle finančních nákladů na daný benefit. Společnosti však skladbu zaměstnaneckých výhod do velké míry přizpůsobují i věku zaměstnanců. Například firemní víkendové akce organizují společnosti se zaměstnanci do 34 let, což využívá 14 procent lidí do 34 let, ale jen osm procent zaměstnanců nad 35 let.

-red-