Výsledky průzkumu společnosti truconneXion, která míru zneužívání pracovního času dlouhodobě sleduje, citoval online deník Aktuálně.cz.

Z dat průzkumu vyplývá, že nejčastější činností, které se lidé na počítači místo své práce věnovali, bylo stejně jako v roce 2010 odpovídání na e-maily, které s jejich úkoly nijak nesouvisí. Meziročně ale podíl této aktivity klesl a naopak přibylo osob, které trávily pracovní čas na sociálních sítích, především na Facebooku, v menší míře pak na Twitteru nebo Google+. Podle autorů zprávy sem zahrnujeme i české sítě, jako jsou Lide.cz, Spoluzaci.cz nebo Libimseti.cz. Průměrná doba, kterou zaměstnanec strávil na sociálních sítích byla v roce 2010 osm minut denně, o rok později to bylo již přes deset minut. Ve stejném období se zkrátila doba vyřizování soukromých věcí prostřednictvím e-mailu ze čtrnácti minut na dvanáct. Z dat společnosti truconneXion také vyplývá, že stále populárnější je v tuzemsku mezi lidmi nakupování v e-shopech. Méně lidí naopak hraje při práci hry nebo stahuje multimédia.

Nejvíce času připadá na nepracovní aktivity v pátek, což podle autorů průzkumu není nijak překvapivé. V posledním pracovním dni zaměstnanci s počítačem stráví jinak než prací v průměru 88 minut. Jiným věcem se pak lidé věnují především mezi 13. a 14. hodinou, tedy v době, kdy bývají obvykle po obědě a dopřávají si kávu. Nejpracovitější jsou naopak mezi 11. a 12. hodinou dopoledne, ukázal výzkum.

-red-