Čerstvou analýzu společnosti Profesia.cz zveřejnil server Finanční noviny.cz.

Policisté v průměru na jednom místě pracují 15,6 roku, strojvedoucí 13,3 roku, výpravčí 11,6 roku. Z průzkumu vyšlo, že více než deset let v jednom zaměstnání zůstává i vedoucí pošty nebo hasič, tedy pozice, které často zastávají lidé pracující ve státních společnostech.

Uchazeči o práci přes portál Profesia.cz starší 17 let ve svých životopisech uvádějí, že v průměru za svůj život pracovali ve dvou různých zaměstnáních. Více mění zaměstnání uchazeč o práci s vysokoškolským vzděláním než uchazeč o práci, který ukončil základní školu.

Lidé ve věku od 17 do 24 let mají za sebou v průměru 1,4 předchozího zaměstnání. O deset let později uvádějí uchazeči o práci, že mají za sebou v průměru 2,6 zaměstnání. V dalších letech už nová zaměstnání přibývají pomaleji.

Jedním z důvodů je podle personalistů to, že mladí lidé mají méně závazků a mohou si dovolit zaměstnání střídat častěji. Nejvíce kariérních změn uvádějí lidé, kteří chtějí pracovat jako vrcholoví manažeři. Mezi top manažerské pozice patří například finanční, ekonomický, výrobní nebo výkonný ředitel. Když se o tuto práci ucházejí, mají za sebou 3,9 předchozího zaměstnání. Lidé, kteří si hledají práci na nízko kvalifikovaných pozicích, mají za sebou 2,9 předchozího zaměstnání.

-pda-