Sociální dialog

Proč kraje potřebují svou inovační strategii?

Zpravodajství
Zpravodajství
Sdílet článek:

Proč kraje potřebují svou inovační strategii?

 
  REGIONY
V CENTRU
DĚNÍ
Elektronický bulletin na podporu sociálního
dialogu na regionální úrovni
č. 3 tri tecky duben 2014
   
 

Proč kraj potřebuje svou inovační strategii?

Aby bylo v kraji dostatek pracovních míst, je třeba, aby se dařilo firmám, které je vytváří. Aby se firmám dařilo, je třeba pro ně vytvořit vhodné podmínky. Regionální inovační strategie je dohodou klíčových hráčů, že takové podmínky vytvoří.

Když se podaří realizovat inovační strategii, budou z toho mít prospěch nejen firmy, univerzity, výkumní pracovníci a studenti, ale všichni, kteří díky ní získají perspektivní zaměstnání v atraktivních odvětvích a oborech.

Každý kraj připravuje nebo již má svoji inovační strategii, která má být založena principech "chytré specializace". Chcete vědět, co to vlastně ta strategie chytré specializace je a co Vám to může přinést?

Více >>

 
     
 

ROZHOVOR...

s Petrou Chovaniokovou, ředitelkou Agentury pro regionální rozvoj Moravskoslezského kraje
Dozvíte se o více o tom, jakým způsobem a proč Moravskoslezský kraj podporuje inovace, z čeho vychází při tvorbě S3 strategie (tzv. strategie chytré specializace), jakou roli v tom procesu hraje Agentura pro regionální rozvoj a jaké projekty plánují v kraji podporovat.

Více >>

 
     
 

POHLED Z KRAJE...

Liberecké centrum dokazuje, jak univerzity mohou pomoci firmám k úspěchu
Technická univerzita v Liberci, kolébka aplikací nanotechnologií v České republice, slavnostně otevřela 10. října 2012 impozantní budovu nového Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI).Zaměření ústavu je výrazně mezioborové. Jeho posláním je další zásadní prohloubení spolupráce univerzity s průmyslem na regionální i mezinárodní úrovni.

Více >>
 
     
 

DOBRÁ RADA...

Zrušení dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr
Odjíždíme s manželem na rok do zahraničí, a proto potřebujeme ukončit dohodu o pracovní činnosti, což se týká mě, a dohodu o provedení práce, která se týká manžela. Jak máme postupovat?

Zákoník práce upravuje tyto dohody v ustanovení §§ 74 – 77. Výslovně upravuje způsoby ukončení pouze u dohody o pracovní činnosti (DPČ), u níž je nejčastější způsob ukončení dohodou nebo uplynutím doby, na kterou je dohoda uzavřena. Ukončení dohody o provedení práce (DPP) zákoník práce zcela pomíjí. Jak si v tomto případě poradit?

Více informací >>

 
     
 

BUĎTE V OBRAZE...

Spolupráce zaměstnavatelů a vzdělávacích institucí. Jak na firemní vzdělávání kvalitně?
Publikace vám pomůže při spolupráci se vzdělávacími institucemi jak komerčními, tak i se školami. Na základě jednoduchých návodů a praktických příkladů vám představí důvody pro spolupráci a výhody, které tím jako zaměstnavatel získáte.

Publikace ke stažení >>

 
     
Regionální zastoupení SP ČR | Regionální poradenská centra ČMKOS
Portál www.socialnidialog.cz

 

Loga esf eu oplzz Elektronický bulletin je spolufinancován z prostředků ESF
prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR.
 

Kategorie

Další články

Poradna

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?