Do poloviny roku 2013 vybuduje RSF ve Stříbře závod, ale už nyní nabírá lidi. Firma vyrábí přesné obrobky a kabelové systémy pro průmyslové účely.

 

Podle zpravodajské agentury ČTK investor od města koupil plochu o rozloze téměř 4,5 hektaru. Součástí výrobního závodu bude také špičkové centrum přesného obrábění. V první fázi bude stříbrský závod zaměstnávat více než 350 lidí. Na Stříbrsku je vyšší nezaměstnanost, zájem o práci tam mají stovky lidí; další stovky dojíždějí jinam. V polovině roku 2009 tam skončila firma Alcoa Fujikura, a o práci tak přišlo 1800 lidí.


RSF Elektronik, která už vyrábí v Chotěšově u Plzně, se přesune do Stříbra a jeho sesterská společnost MD Elektronik v Chotěšově zůstane a bude expandovat. Už nyní nabírá ve Stříbře například obráběče kovů, kteří budou zatím pracovat v Chotěšově.


Z bývalých kasáren má do 12 až 15 let vzniknout nové předměstí s lehkým průmyslem, obchody a byty. Pro průmysl je určeno přes 20 hektarů. Waystone dále připravil s místním developerem první bytový projekt na 20 řadových domků. V areálu působí pět firem, které zaměstnávají 50 lidí.


RSF Elektronik, přední světový výrobce přesných snímačů pro průmyslové účely, je součástí německého koncernu Dr. Johannes Heidenhain, který ve více než 50 pobočkách po světě zaměstnává přes 7500 lidí.

 

-pda-